👩🏻⚕️ Zobārsta praksē joprojām aktuāls ir novērojums, ka pacienti nāk uz vizīti, kad ir kaut kas noticis ar zobu, bet joprojām diezgan maz uzmanības pievērš smaganu saslimšanām.
☝ Periodontīts un gingivīts ir visizplatītākās saslimšanas, kuras skar periodonta audus – smaganu un žokļa kaulu.
❗ Periodonta audi pilda ļoti svarīgu funkciju – notur zobus žokļos.
👉 Gingivīts ir aplikuma izraisīts iekaisums, kurš raksturojas ar smaganu pietūkumu un apsārtumu. Galvenais simptoms, ko pacients var ievērot ikdienā – smaganas parasti izteikti asiņo zobu tīrīšanas un diegošanas laikā. Gingivītam nav raksturīgs kaula zudums un gingivīta process ir atgriezenisks un pilnīgi izārstējams.
Gingivīta simptomi kalpo kā signāls, ka nepieciešams uzlabot mutes dobuma kopšanu mājas apstākļos, kā arī pēc iespējas ātrāk jāieplāno vizīte pie zobu higiēnista.
Ja gingivīts ilgstoši netiek ārstēts, var iestāties nākamā saslimšanas stadija – periodontīts. Arī periodontīts ir aplikuma izraisīta saslimšana, bet tam jau ir raksturīgs kaulaudu zudums. Pirmais, ko pacienti parasti ievēro periodontīta gadījumā ir tas, ka zobi kļuvuši mazliet kustīgi, kā arī zobu saknes sāk atsegties un kļūst redzamas. Periodontītu pilnīgi izārstēt un atgūt kaula apjomu nav iespējams, bet to ir iespējams apturēt un kontrolēt regulāri apmeklējot zobu higiēnistu, zobārstu un periodontologu.
Abas saslimšanas var skart gan visu zobu rindas, gan atsevišķus reģionus (viens vai daži zobi).
Dārgie pacienti! Praktiski visas mutes dobuma saslimšanas sākas pakāpeniski. Lai nepieļaut situāciju, kad slimība vairs nav ārstējama, obligāti reizi 6 vai 12 mēnešos nāciet uz profesionālu mutes dobuma higiēnu un apskati pie zobārsta! Esiet vienmēr laipni gaidīti!🙌👩🏻⚕️💚
Atstājiet komentāru