Plombējot zobu pēc kariesa izņemšanas, ir jāievēro stingrs protokols. Zobam jābūt izolētam no siekalām un asinīm. Tālāk zobu apstrādā ar speciālo skābi un aplicē saiti, ko vienkāršā valodā var nosaukt par līmi. Tā saista zobu ar plombējamo materiālu. Turpinājumā ar plombējamo materiālu, kas atdarina gan zobu krāsu, gan zoba fiziskās īpašības, tiek būvēts zobiņš. Procesā tiek izmantota arī polimerizācijas lampa, kas padara kompozīta materiālu cietu un izturīgu.
Mūsu klīnikā mēs veicam plombēšanu ne tikai pēc kariesa vai kanālu ārstēšanas, bet arī estētisko plombēšanu. Tā ir zoba audu pārklāšana ar plombi kosmētiskajos nolūkos. Tāda plombēšana var būt nepieciešama, ja zobs ir pārkrāsojies, vai pacientam nepatīk ne tikai zoba krāsa, bet arī forma.
Taču ne visos gadījumos zobu var plombēt. Parasti zobs tiek atjaunots ar plombi, ja zobam palikuši vismaz 50% no audiem. Ja to ir mazāk, tam ir liels lūzuma risks un zobiņu var glābt ar laboratorijā izgatavotām plombēm – tās ir onlejas. Šīs plombes veido zobu tehnikis no kompozīta vai keramikas un tās ir ļoti izturīgas.
Gadījumā, ja zobs zaudēja ļoti daudz audu, to var atjaunot ar zoba kroni, ko arī izgatavo laboratorijā.
Pie mums kabinetā mēs sagatavosim zobu, paņemsim no tā nospiedumu un pēc dažām dienām nostiprināsim kroni vai onleju ar cementa palīdzību.
Atstājiet komentāru